Сьогодні існує безліч видів інвалідних візків з різними конструктивними особливостями, причому як вітчизняного, так і закордонного виробництва. І думка про те, що закордонні виробники кращі за наших по якості, зручності і комфорту, не є об'єктивною. Найбільш затребуваними і доступними є, звичайно ж, вітчизняні інвалідні візки, але й італійські OSD, китайські FS, німецькі Otto Bock і Meyra, американські Sunrise Medical, також користуються попитом.

Таке розмаїття засобів пересування для людей з обмеженими можливостями призводить до складного питання про правильний вибір. Враховуючи всі рекомендації та обов'язкові фактори, Ви зможете зробити правильний вибір і придбати зручний та функціональний візок, звести до мінімуму проблему пересування в дверних отворах, ванній кімнаті та багатьох інших приміщеннях з обмеженим простором.

Розрізняють два види інвалідних крісел: інвалідні візки та крісла-каталки. Інвалідна каталка в першу чергу призначена для людей, не здатних пересуватися без сторонньої допомоги, для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, які не мають можливості самостійно пересуватися за допомогою крісел. Інвалідні візки використовують для самостійного пересування, це досягається за рахунок великих коліс.

Інвалідні візки активного типу призначені для тих, хто звик до активного способу життя. Вони дозволяють швидко і легко пересуватися, маневрувати і навіть займатися певними видами спорту. При виготовленні активних візків використовуються дуже міцні матеріали, здатні протистояти екстремальним навантаженням.

Інвалідні візки з електроприводом призначені для швидкого самостійного пересування як в приміщенні, так і на вулиці з твердим і рівним покриттям в гарну погоду. На відміну від механічного візку, де людина приводить в рух провідні задні колеса зусиллям рук, візки з електроприводом мають принципово іншу ходову частину. Пульт управління знаходиться на підлокітнику і максимально зручний у використанні. Але варто відзначити, що такі візки мають досить високу вартість.

Інвалідні візки з важільним приводом призначені для можливості долати великі відстані поза приміщенням. Як правило, вони оснащені пневматичними шинами, щоб коляска могла амортизувати на нерівній дорозі. Такі візки дозволяють забезпечити комфортність і безпеку руху, забезпечують високу та якісну рухливість і відмінний контакт з поверхнею, навіть нерівною. Вони дозволяють хворим та інвалідам з частковою втратою опорно-рухової функції вести активний спосіб життя, швидко та легко пересуватися і маневрувати в просторі.

Вибору та купівлі дитячого інвалідного візка необхідно приділити більшу увагу. Він має бути дуже зручним і враховувати вік дитини. Більшість дитячих інвалідних візків виготовляється на замовлення, індивідуально.

Класифікують інвалідні візки за рядом характеристик, таких як: наявність підніжок, можливості заїхати під стіл, наявність системи проти перекидання, розкладної рами, похилої спинки і підголівника, які створять зручність і певний комфорт в повсякденній експлуатації, ширина і тип коліс - все, від чого залежить комфорт пацієнта або інваліда.

Перш, ніж замовити або купити інвалідний візок, рекомендується проконсультуватися з лікарем і зробити необхідні заміри. Для правильного підбору візка треба зробити заміри пацієнта по 6 основних позиціях: ширина і глибина сидіння, висота підніжки, висота спинки, висота сидіння, висота підлокітників. Адже неправильний підбір може заподіяти шкоду здоров'ю людини.

Для швидкого пересаджування дуже зручні знімні або такі, що відкидаються назад, підлокітники. Але інвалідні візки з фіксованим підлокітником мають просту, дуже міцну та надійну конструкцію. Литі шини більш надійні і довговічні, але вони не призначені для пересування по нерівних поверхнях. Візки з литими шинами можна використовувати лише для пересування рівною і твердою поверхнею (в приміщенні).

Інвалідні крісла-візки на пневматичних шинах придатні для пересування вулицею. Вони з легкістю долають невеликі нерівності на дорозі за рахунок амортизації, роблячи їх непомітними, чим підвищують комфорт при пересуванні хворого. Але вони вимагають періодичної підкачки і заміни шин.

Рекомендується купити інвалідний візок з регульованими по висоті підніжками, причому бажано, щоб вони повертались. Це дозволить забезпечити комфорт при переміщенні кінцівок хворого.

Придбати якісні і сучасні інвалідні візки в Україні можна в мережі магазинів "Ваше Здоров'я". Всі крісла-візки, котрі пропонує компанія, виготовлені з легких і водночас міцних, зносостійких матеріалів, що допомагає збільшити їх термін служби, незважаючи на те, що їх часто доводиться експлуатувати на нерівних дорогах або спускати по сходах. Причому ці матеріали не токсичні і абсолютно безпечні для здоров'я.

Фахівці магазинів "Ваше Здоров'я" допоможуть Вам правильно підібрати інвалідний візок, що дозволить запобігти можливим травмам, забезпечити рівномірний розподіл маси людини, попередити тертя ділянок тіла об бічні стінки, а також позбутися проблем переміщення в обмежених просторах, таких як дверні отвори, туалет, ванна.