Пік будівництва дерев'яних будинків припадає на теплі пори року: весну і літо, а про зиму, як про будівельний сезон, думати зазвичай не прийнято. Багато хто навіть побоюються розпочинати будівництво дерев'яних будинків взимку, так як вважають, що холод може негативно вплинути на властивості дерева. А значить - на надійність і термін служби самого дерев'яного будинку. Вони помиляються, причому дуже сильно.

 Зима - це чудовий час для будівництва. Не віриться?

В принципі, для будівництва дерев'яних будинків підходить будь-який сезон. Мабуть, винятком є лише дощова осінь через високу вологість, хоча, якщо взяти осінь нинішнього року, то перешкод у будівництві практично не було, осінь в Україні видалася досить суха. Для зимового ж будівництва серйозних перешкод взагалі майже не існує, і ось чому:

По-перше, дерев'яні будинки будуються з лісу зимової рубки. А він більш якісний і довговічний, ніж ліс, заготовлений в будь-який інший сезон. Справа в тому, що зимовий ліс «спить», тому він у кілька разів сухіший і міцніший. Перевага зимової деревини в тому, що вона майже не тріскається і не «всихає».

По-друге, сама серйозна перешкода під час зимового будівництва - це сніг. А він, на відміну від дощу, не вбирається в деревину. Дерево не вбирає зайву вологу, тому на сушку дерев'яного будинку потрібно набагато менше часу.

І, по-третє, зимове будівництво дерев'яних будинків, у більшості випадків, закінчується навесні. А весна - це не дуже спекотне сонце і легкий вітерець. Тобто ідеальні умови для природного сушіння будинку з дерева.

Звичайно, і в зимового будівництва є свої недоліки. Головний із них - терміни будівництва дерев'яних будинків. Вони збільшуються через те, що світловий робочий день взимку коротший річного, це по-перше, через теплі зими, які в нас часом трапляються, - із сльотою і дощем зі снігом, - це по-друге, хоча за прогнозами синоптиків зима цього року буде холодніша від торішньої, відповідно і карти в руки, тим більше, що ціни в цей сезон дуже низькі, а якість зимової рубки - висока, ми радимо, а Ви зіставляйте всі за і проти. Бажаємо Вам тепла в зимових будинках!