На жаль, нині склалась така ситуація: парки вирубують, сквери зносять, а на їх місці будують чергове «диво» з бетону та скла. Часто при зведенні будівлі дуже мало уваги приділяють ландшафтному дизайну.

Озеленення міста – надзвичайно важлива справа, якій необхідно надати вищого пріоритету. За санітарно-гігієнічними вимогами озеленення ділянки житлової забудови має становити 25%, промислового підприємства - 30%, шкіл і дитячих садків - 45-55%, лікарень, санаторіїв - не менше 60%. 

Забрудненість атмосфери, загазованість повітря негативно впливають на людину - роблять її дратівливою і чутливою, знижують імунітет. Ось чому так важливо зберігати насадження та забезпечувати рівномірне озеленення при проектуванні та спорудженні нових будівель.

Кожному з нас хочеться мати затишне місце для відпочинку на свіжому повітрі. Щодня їхати на природу в ліс після робочого дня навряд чи вдасться. Тож доцільно організувати зелений куточок на подвір’ї власного будинку або навіть на балконі багатоповерхівки. Багатьох спиняє побоювання, що озеленення – кропіткий і тривалий процес. Справді, ландшафтний дизайн вимагає значних знань та творчого польоту, тож цю справу доцільно буде доручити професіоналам. Якщо ж ви впевнені у власних силах, обов’язково займіться озелененням самостійно. Задоволення від такої роботи ви отримаєте вдвічі більше. Широкий вибір декоративних рослин ви знайдете у садовому центрі Казковий сад. Наші спеціалісти підберуть декоративні рослини, що найкраще підійдуть для вашої ділянки і дадуть багато корисних порад з догляду за ними.

Яку ж саме користь дає озеленення ділянки?

Зелені насадження позитивно впливають на формування мікроклімату. Правильне розташування декоративних дерев і кущів в поєднанні з різними прийомами забудови захистить подвір’я від вітру. Для збереження руху повітря на території висаджують поодинокі дерева з високим штамбом, роблять смуги насаджень без чагарників.

Орім виконання вітрозахисної функції, озеленення ділянки регулює радіаційно-тепловий режим. Дерева і кущі затримують значну частину сонячної енергії в залежності від щільності і сорту насаджень. Чим більшу площу має листок рослини, тим більше енергії він поглинає. В’юнкі рослини на стінах фасаду сприяють зниженню температури в будинку.

Зелені насадження сприяють підвищенню вологості повітря – листя дерев і чагарників, а також трава газонів під час нагрівання випаровує в повітря воду.

Сприятливий мікроклімат покращує стан нервової, серцево-судинної систем і органів дихання. Перебування людини в зоні зелених насаджень покращує теплообмін, знижує температуру шкіри, нормалізує частоту пульсу і дихання, забезпечуючи комфортне самопочуття, а також піднімає настрій, знімає емоційну напругу, сприяє підвищенню активності роботи мозку.

Купити рослини для ландшафтного дизайну за найнижчими цінами в Україні пропонує садовий центр Казковий сад. Широкий вибір саджанців хвойних та листяних дерев, чагарників, верескових та в’юнких рослин. Крім того, ми здійснюємо доставку екзотичних рослин на замовлення у найкоротший термін і в будь-якій кількості.