Міф про те, що зовсім недавно будівництво дерев'яного будинку вважалося справою дорогою, на щастя, на сьогоднішній день практично розвінчаний. Звичайно, було б зовсім необдумано вказувати точну суму, яку доведеться витратити, не знаючи всіх нюансів будівництва. Щоб хоча б приблизно скласти кошторис на будинок, потрібно розрахувати його площу, врахувати, з якої породи деревини (ялини, сосни, модрини, кедра) будуть будівельні матеріали, що використовувати для зведення стін (брус або колоду) і яка буде обробка.

Визначальною стадією, яка впливає не тільки на вартість, але і на все подальше будівництво, є проектування будинку з дерева. Адже можна скласти проект справжнього дерев'яного терему, а можна - скромного дачного будиночка і, відповідно, фінансові витрати на їх споруду будуть різні. Але в будь-якому випадку будівництво дерев'яних будинків суттєво дешевше спорудження аналогічних за площею та розмірами цегляних, не кажучи вже про зведення залізобетонних будинків. Адже їх будівництво не передбачає високих витрат на доставку до місця будівництва і роботу спеціальної техніки, розвантаження дорогих будівельних матеріалів, створення котловану і так далі.

 Плюс до цього додайте те, що дерев'яні будинки можуть будуватися зі зрубів і стінових комплектів, зібраних заздалегідь. Вони можуть бути виготовлені з різного за ціною робочого матеріалу: оциліндрованої колоди, профільованого або клеєного бруса, що, погодьтеся, суттєво відрізняється в ціні. Крім цього, суттєво варіюють ціни на покрівельні матеріали, розраховані на різні бюджети. Остаточну вартість дерев'яного будинку можливо підрахувати, лише склавши конкретний проект. Їх вибір дуже великий.