Багато хто чув слово «блокхауз», але що ж воно означає?

Блокхаус (ви також можете зустріти наступне написання: блокхауз, або блок-хауз) - це один з видів дерев'яних стінових панелей. Виготовляється блокхаус, як правило, з сосни або ялини. Від інших стінових панелей блокхаус відрізняється тим, що він напівкруглої форми. При обробці будинків його часто беруть для імітації дерев'яних колод.

 Блокхаус може бути задіяний як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки будинку. Компанії-постачальники запропонують вам блокхаус різної ширини, це дозволить вибрати панелі, які краще будуть виглядати зовні, і панелі, які найкраще виглядають всередині.

 Блокхаусом можна обробляти не тільки стіни, його також застосовують для стелі, оздоблення балкона або фронтонів будівлі і т.д. Блокхаус отримав велику популярність за те, що він більш стійкий до розтріскування, ніж звичайні дерев'яні колоди, і стійко переносить великі температурні скачки.

 Завдяки своїй високій стійкості до розтріскування, блокхаус зберігає свої естетичні властивості набагато довше. Крім того, будинок, оброблений блокхаусом, має більш надійну теплоізоляцію, ніж звичайний будинок з дерев'яних колод. Для того, щоб досягти подібного ефекту, між стіною і блокхаузом зазвичай залишають невеликий простір. Саме замкнене повітря і забезпечує такі теплоізоляційні властивості.

За якістю блокхаус поділяють на три види, кожен має власне маркування. Найкращий і найдорожчий вид блокхаусу - «Екстра», на другому місці стоїть «А-В». Найдешевшим є блокхаус «С». Усі три види блокхаусу виготовляються з однієї і тієї ж партії лісу, і проходять обробку на одному і тому ж обладнанні. Поділ за видами відбувається на фінальному етапі виготовлення блокхаусу. Маркування блокхаусу залежить від наявності дефектів, що з'явилися при виробництві, а також наявності дефектів деревини.