Компанія «Южреммонтаж» пропонує Вашій увазі сучасну систему управління електроприводами на базі частотних перетворювачів.

 

Частотні перетворювачі поєднують в собі унікальні якості, високий технічний рівень та надійність. На базі перетворювачів можна створювати гнучкі системи електроприводу та регулювання технологічних параметрів. Перетворювачі легко вбудовуються в існуючі системи практично без зупину керованого технологічного процесу, легко модифікуються і адаптуються у відповідності з усіма аспектами їх застосування. Широкий діапазон потужностей і різні варіанти систем управління дозволяють підібрати рішення для багатьох завдань управління.

 

Перетворювачі частоти потрібні для вирішення наступних стандартних проблем будь-якого підприємства або організації:
• економія енергоресурсів;
• збільшення терміну служби технологічного устаткування;
• зниження витрат на ремонтні та планово-попереджувальні заходи;
• забезпечення оперативного управління, а також достовірного контролю за виконанням технологічних процесів і т. д.

 

Значна економія електроенергії легко досягається за однієї умови - привідний механізм повинен що-небудь регулювати (підтримувати будь - який технологічний параметр). Якщо це насос, то потрібно регулювати витрату води, тиск в мережі або температуру чого-небудь охолоджуваного або нагріваючого. Якщо це вентилятор або димосос, то регулювати потрібно температуру або тиск повітря, розрідження газів.

 

Якщо це конвеєр, то часто буває потрібно регулювати його продуктивність. Якщо це верстат, то потрібно регулювати швидкості подачі або головного руху. Ми виділили типові механізми, що відрізняються високою експлуатаційною та економічною ефективністю при впровадженні перетворювачів частоти і систем автоматизації на їх базі:
• насоси, вентилятори, димососи;
• конвеєри, транспортери;
• підйомники, крани, ліфти та ін.

 

Переваги застосування частотних перетворювачів:
Плавне регулювання швидкості обертання електродвигуна дозволяє в більшості випадків відмовитися від використання редукторів, варіаторів, дроселів та іншої регулюючої апаратури, що значно спрощує керовану механічну (технологічну) систему, підвищує її надійність і знижує експлуатаційні витрати.
Частотний пуск керованого двигуна забезпечує його плавний (без підвищених пускових струмів і механічних ударів) розгін, що знижує навантаження на двигун і пов'язані з ним передавальні механізми, збільшує термін їх експлуатації. При цьому з'являється можливість знизити потужність приводних двигунів навантажених механізмів за умовами пуску.

 

Вбудований мікропроцесорний ПІД-регулятор дозволяє реалізувати системи регулювання швидкості керованих двигунів і пов'язаних з ним технологічних процесів.

Застосування зворотного зв'язку системи з частотним перетворювачем забезпечує якісну підтримку швидкості двигуна або регульованого технологічного параметру при змінних навантаженнях і інших стимулах.


Частотний перетворювач в комплекті з асинхронним електродвигуном може застосовуватися для заміни приводів постійного струму. А в комплекті з програмованим мікропроцесорним контролером - для створення багатофункціональних систем управління електроприводами, в тому числі з резервуванням механічних агрегатів.
Застосування регульованого частотного електроприводу дозволяє зберігати електроенергію усуненням невиправданих її витрат.

 

Істотний ефект дає застосування частотних перетворювачів для регулювання продуктивності насосних агрегатів, яке традиційно виконувалося з допомогою дроселюючих пристороїв на нагнітаючих трубопроводах насосів. Регулювання дроселюванням пов'язано з енерговтратами на місцевих опорах, створюваних регулюючими пристроями. Ці втрати відсутні при управлінні продуктивністю насосного агрегату шляхом регулювання швидкості його приводного двигуна. Економія електроенергії при використанні регульованого електроприводу для насосів в середньому складає 50-75% від потужності, споживаної насосами при дросельному регулюванні.

 

Застосування перетворювачів частоти в системах водопостачання дозволяє:
• підтримувати заданий тиск шляхом зміни частоти обертання електродвигуна насоса;
• економити електроенергію (у середньому 40%) за рахунок роботи зниження продуктивності насоса при зниженні частоти обертання електродвигуна;
• підвищити термін служби електродвигунів та запірно-регулюючої апаратури;
• плавний пуск і зупинка двигуна виключає шкідливий вплив перехідних процесів (типу гідравлічний удар) в напірних трубопроводах та технологічному обладнанні, зменшення кількості аварій.

 

Застосування перетворювачів частоти в системах теплопостачання дозволяє:
• автоматизувати подачу повітря в залежності від тиску газу. Тиск повітря і розрядження підтримуються згідно режимній карті без втручання оператора. Шиберні заслінки в цьому випадку повністю відкриті і не використовуються;
• економити електроенергію за рахунок роботи зниження продуктивності вентилятора і димососа;
• економити газ, забезпечувати повне згоряння палива.

 

Впровадження частотного регулювання електроприводами підйомно-транспортних механізмів є найбільш ефективним рішенням продовження терміну експлуатації обладнання. Модернізація систем управління електропривода підйомно-транспортних механізмів полягає в заміні існуючих релейно-контакторних систем управління з реостатним методом регулювання на систему частотного управління, що передбачає безконтактне плавне регулювання швидкості в широкому діапазоні.

 

Використання безступінчатих систем управління дозволяє:
- Регулювати частоту обертання асинхронних електродвигунів в широких межах, що забезпечує високу точність і швидкість виконання операцій;
- Зменшити динамічні ударні навантаження на механізми та металоконструкції і, як наслідок, збільшити термін служби металоконструкцій, кінематики та електродвигунів;
- Знизити експлуатаційні витрати;
- Усунути пускові струми;
- Економити електроенергію, підвищити коефіцієнт потужності приводів механізмів.

 

Незважаючи на поширену думку про високу вартість сучасних частотних перетворювачів, впровадження систем частотного регулювання електроприводом ефективне:


- Окупність вкладених коштів не перевищує і 1,5 років, що досягається за рахунок істотної економії енергоресурсів. Півтора року - це цілком реальний термін. До того ж, якщо враховувати багаторічний ресурс перетворювальної техніки, то легко підрахувати очікувану економію на більш тривалий період.
- Дане вкладення є найбільш ліквідною формою інвестування. Якщо починати весь цей процес з дня впровадження техніки в експлуатацію, то в наступні 15 - 20 років підприємство буде просто отримувати прибуток.
- Впровадження перетворювачів частоти дозволяє модернізованому обладнанню не поступатися у функціональності іноземним аналогам;
- Можливість виконання робіт з модернізації обладнання практично без перерв у його роботі.