Нові виробничі технології та розвиток полімерної промисловості дозволили розробити полімерпіщаний композит, що становить основу нового виду покрівельного матеріалу - полімерпіщаної черепиці. Не поступаючись в якості класичним аналогам, а в деяких нюансах навіть перевершуючи їх, новий покрівельний продукт став більш доступний, розширивши, таким чином, споживчий ринок.

Полімерпіщана черепиця  легка в монтажі. Для облаштування полімерпіщаної покрівлі не потрібна ціла бригада монтажників - впораються навіть неспеціалісти, що володіють технікою «молотка і цвяха». Під час монтажу ви можете спокійно пересуватися по покрівлі, оскільки черепиця має ударостійкі особливості, що дозволяють витримувати навантаження на вигин не менше 150 кг.  Крім того, завдяки властивостям цього покрівельного матеріалу, вам необов'язково витрачатися на додаткову тепло-та звукоізоляцію. Нижче ми наводимо загальні рекомендації з облаштування покрівлі за допомогою  полімерпіщаної черепиці.

1. Підготовчі роботи

Кроквяна конструкція.  Існує думка, що основним обмеженням в застосуванні полімерпіщаної черепиці є її велика (в порівнянні з металочерепицею і іншими легкими покрівельними матеріалами) маса, що вимагає установки потужних крокв і додаткової витрати пиломатеріалів під решетування. Насправді -  ж це далеко не так. Частка власної ваги черепиці щодо розрахункового навантаження на конструкцію даху не така велика, у порівнянні, наприклад, зі сніговим і

 вітровим навантаження. Простий конструкторський розрахунок показує, що розрахункове навантаження для покрівлі з полімерпіщаної черепиці не вищий, ніж для легких покрівельних матеріалів.

Враховуючи, що вага 1 м.кв. черепиці не більше 22 кг, посилення крокв не потрібне, і можна використати брус від 50х150мм до 60х180 мм. Крокви повинні бути із сухої деревини (вологість не повинна перевищувати 15%). Крок крокв складає від 600 до 1200 мм, при цьому чим більший ухил даху, тим ширший кроквяний крок. Якщо кут нахилу даху вище 45 °, то крок збільшують до 1000-1200мм, якщо кут невеликий, то крок навпаки зменшують до 800-600мм. Кут ухилу покрівлі може бути від 20 °.

2. Підйом черепиці на дах

Підйом черепиці на дах здійснюють після того, як укладені бруски обрешітки (від конька до карниза), розжолобки, яндови, оброблення труб, карнизні звісі покриті оцинкованим покрівельним листом.
Черепицю піднімають на дах і розложують невеликими партіями (по 5-6 штук) на всіх схилах, щоб запобігти нерівномірному навантаженню на крокви.

3. Монтаж черепиці

Укладання черепиці рядової
Монтаж черепиці відбувається, починаючи з нижнього ряду. Для кріплення черепиці на її тильній стороні зверху є спеціальний виступ, яким вона чіпляється за решетування. Також черепиці чіпляються одна за іншу за допомогою бічних замків так, що утворюється суцільний килим і виключені протікання.

Кріплять черепицю до решетування саморізами через спеціальні технологічні отвори, передбачені конструкцією у верхній частині черепиці діаметром 4мм, довжина 45-60мм.

Для запобігання появи потьоків іржі на лицьовій стороні черепиці бажано використовувати анодовані (нержавіючі) саморізи або цвяхи. Кріплення черепиці до обрешітки здійснюють не жорстко, щоб кожна окрема черепиця мала можливість деякого вільного переміщення (мала люфт).

Це дозволить компенсувати природне розширення черепиці під впливом температури, а також дозволить покрівлі сприймати навантаження, викликані усадкою будівлі, вітровим і сніжним тискам, температурними коливаннями, без будь-яких деформацій і руйнувань покрівлі.

Після укладання кожного третього ряду перевіряйте горизонтальну і вертикальну симетрії. Для рівномірного навантаження на стіни будівлі укладання черепиці необхідно проводити одночасно на всіх схилах даху. Обрізання черепиці на стиках виробляють "болгаркою" або ножівкою по металу. Після обрізання та свердління черепицю рекомендується змочувати водою. При будь-яких навіть дуже складних формах даху відходи черепиці будуть мінімальні.

Монтаж гребеневої черепиці

Гребнева (конькова) черепиця кріпиться саморізами до гребеневої дошки, при цьому необхідно забезпечити зазори між капелюшком саморіза, коньком і коньковою дошкою для невеликого люфта з метою компенсації температурної деформації черепиці. Довжина саморізів 65мм.
Конькова черепиця повинна перекривати саморізи, якими прикріплена до обрешітки черепиця верхнього ряду.

Зазор між зрізаною черепицею та гребеневим бруском складає 15 - 25 мм. За яндилам відстань від осі жолоба до зрізаної межі черепиці повинна бути 130-150мм для відведення талої води, листя.