Незважаючи на те, що колонки газет постійно рясніють порадами щодо грамотного вибору посівного матеріалу, ризик, що придбане насіння овочів не зійде або дасть поганий урожай, не дає господарям спокою ні вдень, ні вночі. Адже будь-які порушення, які допускають продавці посівного матеріалу, для господаря означають одне - втрату врожаю.

Найбільш поширеним порушенням є продаж насіння, термін використання якого уже закінчився. Господарська довговічність насіння (його здатність давати сходження) у всього насіння різна. Наприклад, насіння гарбуза зберігаються 6-8 років, а насіння цибулі, петрушки, пастернаку - 1-2 роки. Запас міцності у насіння перцю, баклажанів, буряка, капусти - 3-5 років. Тому особливу увагу слід звернути на дати на упаковці.

Також варто придивитися до деякої зашифрованої інформації на упаковці, особливо на імпортному насінні томатів і огірків. Ці «таємничі» знаки вказують на стійкість сортів і гібридів до певних хвороб. Наприклад:

А - до альтернаріозу (чорної плямистості томатів, сухої плямистості огірка);
С - до кладоспоріозу (бурої плямистості томату);
Тм - до вірусу тютюнової мозаїки томату;
V - до вертицильозу томату, огірка;
F - до фузаріозу томату, огірка;
N - до поразки нематодою;
Р - до фітофторозу,
CtV - до вірусу огіркової мозаїки.

Слід пам'ятати, що насіння овочів, будь то оптовий чи роздрібний продаж, обов'язково повинно мати відповідні документи. На кожну партію насіння видається сертифікат, який і є гарантією безпеки та якості товару. Ви можете сміливо вимагати їх у продавця.

Намагайтеся вибирати сорти, які вже добре вам відомі. Ваш город - не місце для експериментів.

Звичайно, надійніше купувати насіння овочів оптом в спеціалізованому магазині. 
Портал Укрбізнес рекомендує вам скористатися послугами компанії Яскрава. У асортименті фірми більше 800 сортів насіння овочів: насіння огірків, помідорів, капусти, буряків та інших овочів.

Компанія Яскрава тісно співпрацює з провідними селекційно-насінницькими компаніями України і Європи, що дозволяє пропонувати клієнтам тільки найкращі зразки та новинки насіння. Фахівці фірми ретельно контролюють якість насіння овочів, тому ви можете бути впевнені в його продуктивності. 

Ви можете замовити насіння овочів оптом поштою. Доставка здійснюється по території всієї України Новою Поштою, Сат, Міст Експрес. При користуванні послугами Нової Пошти клієнтам надаються суттєві знижки.

Детальніше з цінами можна ознайомитися тут: http://yaskrava.ub.ua/ua/goods/