У цій статті ми пропонуємо Вам короткий огляд виробників деталей для тюнінгу автомобілів і мотоциклів, а також каталогів для підбору цих деталей, де їх взяти, скільки це коштує і що з тюнінга можна зробити самостійно.

За допомогою тюнінгу (від англійського tuning - регулювання, настроювання) Ви можете "налаштувати" свій автомобіль під Ваш характер і Ваше сприйняття життя. Тюнінг - поняття багатогранне. Це і доопрацювання зовнішнього вигляду автомобіля - бампери, капоти, спойлери, прилади освітлення, колісні диски і гума, розфарбування автомобіля і багато іншого. Це і модифікація інтер'єру - крісла, килимки, елементи управління (кермо, педалі, прилади тощо), а також ємне і об'ємне поняття ЗВУК, навігація, протиугонка та інша електроніка салону. Весь цей "фарш" і "обваження" надає автомобілю неповторний і оригінальний зовнішній вигляд, котрий виділяє його з сірої череди інших.

Тут Ви можете підібрати і купити товари для тюнінга салону і кузова.

Але "фарш" і "обваження" не покращують ходових якостей автомобіля. А покращує їх найістотнішим чином звичайно тюнінг силового агрегату - мотора й трансмісії (КПП). Тюнінг двигуна, як правило, має на меті збільшення його потужності і динамічних характеристик. Секрет цього в тому, що при проектуванні моторів в їх конструкцію вже закладені надлишкові можливості, але на догоду масовому споживачеві автовиробники за рахунок цих "зайвих" можливостей знижують витрату палива, збільшують ресурс двигуна, зменшують експлуатаційні витрати, покращують екологічні характеристики моторів, а, головне, при цьому знижується стартова ціна автомобіля, що в результаті покращує його продажу. Відповідно, потрібно розуміти, що будь-які дії з тюнінгу мотора автоматично призводять до погіршення перерахованих характеристик, як мінімум, вони збільшують вартість Вашого авто.

Якщо Збільшення потужності повністю визначається настроюванням і доробками двигуна, то в розвитку динамічних характеристик автомобіля бере участь також тюнінг зчеплення і коробки передач. А все це надалі вимагає тюнінга гальмівної системи, підвіски і ходової частини автомобіля. Адже одна річ зупинити мляво повзучий "сарай", і зовсім інша справа зупинити кулю на льоту - тут потрібна більш потужна гальмівна система. Одна справа вповзати в поворот на швидкості 40 км на годину і зовсім інша справа влітати в поворот на високій швидкості. Зі звичайною підвіскою цей "фокус" може не пройти.

Далі докладніше розглянемо тюнінг кожного елемента автомобіля і почнемо з двигуна. джерело: http://www.dinol.mk.ua/publish.php?id=12