У принципі, якщо слідувати вимогам ДСТУ стосовно лицювальної цеглі, то ні керамічну, ні силікатну цеглу не можна використовувати в якості облицювальних (їх міцність, морозостійкість і, особливо, - вологовбирання, не відповідають вимогам). З часом вони втрачають колір і руйнуються, крім того шлаки в їх складі негативно впливають на здоров'я ...). Нашою сировиною є м'який пісковик-черепашник, який дає чудову однорідність за кольором, структурою, і велику довговічність. Така сировина є тільки в Луганській області, Німеччині і ПАР. Решта пісковиків-черепашників жорсткі, вироби з них неякісні.

 

Технологія для "Літос" розроблена на європейському досвіді і за рекомендаціями Донбаського державного проектно-технологічного та науково-дослідного інституту будівельного виробництва, забезпечує високі технічні характеристики і точність геометричних розмірів виробів. Наша цегла може застосовуватися у всіх кліматичних зонах, а також у районах з мокрим режимом і середньою температурою повітря до мінус 50 ° С. Цегла "ЛІТОС" використовується для кладки стін житлових будинків, облицювання цоколів, зовнішнього і внутрішнього облицювання стін котеджів, кафе, барів, ресторанів, фасадів старих будівель, для кладки камінів, парканів і інших архітектурних елементів. Ідеально підходить для облицювання дерев'яних будівель, будинків з легкобетонних, коміркових, пінополістирольних і інших теплоізоляційних блоків.


На даний час підприємством виготовляється цегла трьох видів: "ЛІТОС ЄВРОСТАНДАРТ», «ЛІТОС - ЦОКОЛЬНА ПЛИТКА», «ЛІТОС ВУЗЬКИЙ» і «ЛІТОС ТОНКИЙ» з гладкою, а також рельєфною поверхнею під «природний камінь». "ЛІТОС ЕВРОСТАНДАРТ» і «ЛІТОС ВУЗЬКИЙ» випускаються також і щілинним. При збереженні фізичних параметрів монолітна, щілинна цегла на 30% легша, стійкіша в кладці.

 

До речі те, що щілинну цеглу випускає тільки наш завод - «Літос», підтверджує наше твердження про високу якість, відсутність шкідливих добавок та дотриманні всіх технологічних процесів. Інші заводи намагалися, але ...
Кольори цегли і плитки - жовтий (пісочний), червоний, коричневий і сірий. Нові кольори - "Персик", "Рожевий", "Слонова кістка". За бажанням замовника можливе виготовлення цегли будь-якої форми, розміру і кольору, а лицьовій поверхні можна надати будь-яку текстуру і навіть вигляд.

 

• "ЛІТОС ЕВРОСТАНДАРТ» - цегла, яка найчастіше використовується при будівництві, має класичні розміри: 250x120x65 мм. Лицьова поверхня може бути гладкою і обробленою під природний камінь («Скеля» (інша назва - "Фінська"), а також "Колота" - шорстка поверхня з м'яким рельєфом і легкими і чіткими вкрапленнями черепашнику (інша назва - "Мармурова"). Технологія механічного відколу, розроблена на підприємстві "ЛІТОС", дозволяє отримати неповторну фактуру цегли, чого неможливо домогтися, використовуючи інші технології. Слід врахувати, що в цьому випадку рельєф "з'їдає" 1,5-2,0 см ширини цегли. За формою самими затребуваними є прямокутна цегла, цегла з одним усіченим кутом і з двома усіченими кутами під 45 °.
• "ЛІТОС - ЦОКОЛЬНА ПЛИТКА» - з розміром 250х120х22 мм більше нагадує облицювальну плитку. Традиційно застосовується для облицювання цоколів будівель, підпірних стінок, внутрішньої обробки інтер'єра. Поверхня: «Скеля».
• "ЛІТОС ВУЗЬКИЙ», розмір 250x65x60 мм, а також - "ЛІТОС ТОНКИЙ», розмір 250x65x22 мм, призначаються для облицювання зовнішніх і внутрішніх стін. Основна їхня відмінність від "ЛІТОС ЕВРОСТАНДАРТ» - це розміри і, відповідно, маса. Поверхня: Гладка, «Скеля» і «Колота».

 

Щілинна (на кладочній стороні) облицювальна цегла - ексклюзивна продукція тільки нашого підприємства! Міцні характеристики і зовнішній вигляд такі самі, як і у монолітної, але у пустотілої краща теплоізоляція, вона стійкіша в кладці, має меншу вагу, тобто більшу кількість можна перевезти за один раз.