Останнім часом вислів "машинна штукатурка" дедалі частіше зустрічається в оголошеннях компаній, які пропонують ремонт приміщень. Машинне нанесення штукатурки - один із способів швидко, акуратно, а головне, - якісно обштукатурити внутрішні стіни під шпалери, фарбування або будь-яке інше внутрішнє оздоблення.

Машинна штукатурка застосовується в приміщеннях з невисокою вологістю. За складом вона може бути цементно-вапняною або гіпсовою. Поверхня, отримана машинним способом, придатна як для обклеювання шпалерами, так і для фарбування - шпатлювання при цьому не потрібне.

Тенденція штукатурення в наш час така, що на заміну цементно-піщаним сумішам приходять гіпсові і цементно-вапняні штукатурні суміші. Їх міцність ненабагато менша, але вони - легші, краще вбирають вологу, легше наносяться на поверхні, менше розтріскуються, відрізняються хорошими теплоізоляційними властивостями, а крім того - з ними легше працювати.

Коли кажуть "машинна штукатурка", то найчастіше мають на увазі саме гіпсову або цементно-вапняну штукатурку, нанесену машинним способом.

Нанесенням штукатурки машинним способом займаються зараз в основному великі будівельні компанії. Це пояснюється тим, що вартість насосної станції досить велика, і невеликі будівельні бригади не можуть собі дозволити купити такі апарати. Їм набагато простіше тримати в штаті декілька звичайних штукатурів.

Технологія машинної штукатурки не становить особливої складності. Поверхню попередньо підготовлюють, потім грунтують, після чого виставляють маяки таким же способом, як і при ручному штукатуренні. Далі в спеціальний агрегат засипають суху суміш, призначену для машинного нанесення, і додають воду в необхідній кількості.

Всередині машини всі інгредієнти перемішуються, готова суміш подається по шлангу з металевим накінечником на стіну. На накінечнику є вентиль, який при необхідності припиняє подачу суміші.

Майстер-штукатур рівномірно розподіляє штукатурку по поверхні стіни між маяками. За допомогою правила він розгладжує штукатурну суміш так, щоб не було порожнин. Притискаючи правило до маяків, він прибирає зайвий розчин. Зайва суміш знову ж поміщається в машину, де вона перемішується з основною і знову подається на стіну.

Щоб не витрачати часу і грошей на чистове шпатлювання, коли суміш починає "схоплюватися", її змочують водою і загладжують спеціальними гладилками до тих пір, поки поверхня не стане гладкою.

Після висихання отримується ідеально рівна поштукатурена стіна, готова до подальшого оздоблення - обклеювання шпалерами або фарбування.

Таким чином, машинна штукатурка має, безсумнівно, безліч плюсів. І головний з них - швидкість виконання робіт.

Якщо у Вас з'явилися питання стосовно машинної штукатурки, можете задавати їх фахівцям нашої компанії за телефоном: (095) 244-45-33