Ні для кого не секрет, що за останні пару десятиліть технологічний прогрес зробив крок вперед. Це стосується і фрезерних верстатів. Сучасні моделі фрезерних верстатів здатні обробляти площини заготовок різноманітних рівнів складності, доводячи процес майже до ювелірної точності. Не зайвим буде сказати, що існує кілька видів фрезерних верстатів, а саме: універсально-фрезерні, горизонтально-фрезерні, вертикально-фрезерні, поздовжньо-фрезерні, копіювально-фрезерні, різьбо-фрезерні, шпоночно-фрезерні, карусельно-фрезерні, барабанно-фрезерні.

Кожен з видів фрезерного верстата має ряд функціональних особливостей. Зупинимося на них більш детально.

В універсально-фрезерному верстаті вісь шпинделя розташована горизонтально. Такий верстат має хобот з підвіскою для закріплення оправлення фрези і використовується в роботі з різними видами фрез. Універсально-фрезерний верстат оснащений поворотним столом, що дає можливість використовувати його при фрезеруванні гвинтових канавок.

Основною відмінністю вертикально-фрезерного верстата від інших видів є вертикальне розташування осі шпинделя.

Поздовжньо-фрезерний верстат найчастіше використовується при роботі з великогабаритними заготовками.

Карусельно-фрезерний верстат застосовують при безперервному фрезеруванні площин литих, кованих і штампованих заготовок торцевими фрезами. Стіл верстата має кругову подачу.

При одночасній обробці двох торцевих поверхонь заготовок, при фрезеруванні пазів використовується барабанно-фрезерний верстат.

У сучасній металообробці все частіше використовуються фрезерні верстати з програмним забезпеченням. Їх особливістю є те, що рух по кожній з трьох координат верстата управляється сигналами, що значно спрощує роботу спеціалістів.

Оскільки фрезерні верстати знаходяться в постійному робочому навантаженні, їх основні деталі вимагають періодичної заміни. Адже від справності верстата залежатиме і якість кінцевої продукції. Якщо куплений фрезерний верстат буде весь час ламатися, в кінцевому рахунку він себе не окупить через дороговизну запасних частин. Саме тому особливу увагу потрібно звернути на виробника цього обладнання.

Портал Укрбізнес рекомендує Вам компанію Стан-Комплект. Фірма пропонує купити фрезерні верстати та інше металообробне обладнання. Стан-Комплект завжди пропонує клієнту найбільш вигідне і адекватне рішення, щоб підприємство-замовник отримало максимальну користь на всіх етапах співробітництва. Приходьте, чекаємо Вас.