На темі «як вибрати котел» я, признаюсь, «з'їв не одну собаку». Це тільки на початку здається, що все просто. Але що краще - твердопаливний котел опалення, газова система або електрокотел - відповідь на це питання знайти не так і легко.

Завдяки своїй завзятості і наполегливості, мені таки вдалося докопатися до істини і правильної відповіді. У втім, не буду мучити вас загадками...

Спочатку я подумав: «з чого ж почати - з твердопаливних котлів або може газових?», але відвідавши чимало форумів, вирішив, що першим у моїй перевірці буде електрокотел. Коли мене здивував той асортимент електричного опалювального обладнання, який нам пропонують як вітчизняні, так і зарубіжні виробники, відразу чомусь подумав, що тут я свій вибір і зроблю.

Але це була моя перша величезна помилка. Адже я не шукав дефіцитний товар, я шукав хороший і вигідний варіант опалення. Що стосується електричних котлів, то вся біда в потужності. Якщо поміркувати, то потужність електроопалювального котла становить 10-15 кВт залежно від розміру опалювальної площі. Це 1/10 частина опалювальної площі при стандартній висоті стелі в 2,8 метра. Тобто, для опалення 150 м² потрібно 12 кВт потужності + витрати на інші електроприлади (чайник, плитка, телевізор тощо). Математика нескладна - виходить, що таке електроопалення вимагає великих вкладень і не менших витрат.

Є ще одна проблема, з якою я мав зустрітися сам на сам. Будинок мій розташований за містом, далеко від теплоцентралі, тому про центральне опалення мови взагалі не могло йти.

Багато хто пропонував опалення на газу, мовляв, нині в моді газові котли і все таке. Але, по-перше, такий варіант відразу відпадає, якщо поблизу немає газопроводу. По-друге, установка газової системи опалення приховує чимало недоліків. Наприклад, для встановлення подібного обладнання потрібно узгодження із спеціальними службами, знадобиться проект котельні, а у будинку площею менше 100 квадратних метрів використовувати газові котли взагалі економічно невигідно.

Потім мене зацікавило опалення на дизельному паливі, але знайомий відразу ж мене відмовив від цієї ідеї. Мовляв, занадто дороге задоволення: паливо постійно росте в ціні.

Перекопавши майже весь Інтернет, опитавши майже всіх знайомих і їх знайомих, я не міг не звернути уваги на твердопаливні котли опалення. Хоча по правді, зараз трохи шкодую, що не почав своє так зване розслідування у світі опалювальної техніки з них. Адже відгуки від багатьох були похвальними.

Все геніальне просте чи зроблене професіоналами - в істинності цих слів я переконався сам і продовжую переконуватися.

Отже, твердопаливні котли опалення - не поспішайте думати, що це «кам'яний вік». Сьогодні існують сучасні опалювальні системи, які дозволяють економити на опаленні. Якщо коротко про котли на твердому паливі, то це котли з великим терміном експлуатації за невисоку ціну.

Якщо коротко про котли на твердому паливі, то це котли з великим терміном експлуатації за невисоку ціну.

Не хочу говорити за всі твердопаливні котли. Хоч переваги їх очевидні, але багато залежить від виробника і від технології, яка покладена в їх виробництво. Наприклад, я вибрав твердопаливний котел опалення виробництва компанії «Світ Тепла» (зауважте, компаній з такою назвою сьогодні багато, тому запам'ятайте - ця фірма з м. Ізмаїл. Якщо бути точним, то вул. Пушкіна № 149, будинок 149)

 Сьогодні я нітрохи не жалкую про свій вибір. Раджу спробувати і вам! До речі, звернувшись до компанії, фахівці допоможуть вам зв'язатися з людьми, які вже довгий час користуються твердопаливними котлами опалення. У вас буде можливість побачити котел в роботі, так само як і почути безпосередньо від користувача відгуки про продукцію.

Вигідних вам покупок, панове! Сподіваюся, що мій досвід буде вам корисний у питаннях вибору котла.

З повагою той, у чиєму будинку тепер завжди тепло і затишно!