Відомо, що хороший менеджер з продажу повинен постійно і наполегливо працювати. Але щоб стати поганим менеджером з продажу, треба теж докласти чимало зусиль! Ми дамо вам декілька порад, як це правильно зробити.

1. Вам незручно ходити на роботу в костюмі і краватці? Ну і не треба! Одягайтеся так, як вам подобається: строката футболка з принтом, потерті джинси з кишенями з боків. Головне, щоб вам було комфортно. А клієнт нехай собі дивується!

2. Проспали? Не варто турбуватися! Приїздіть на роботу з упевненим виглядом і скажіть керівництву, що були на зустрічі з клієнтом. Єдине - не забувайте, що при наступному запізненні ви зустрічаєтеся з іншим клієнтом, інакше можуть щось запідозрити.

3. Розпочався робочий день? Рано працювати! Спершу попийте кави, обговоріть усі новини з колегами, полазьте по інтернету або соціальних мережах. За кілька годин, мабуть, можна буде зателефонувати клієнтам.

4. Вибирайте лише тих клієнтів, які вам подобаються, не витрачайте час на незговірливих - вони все одно нічого не куплять.

5. Ні в якому разі не цікавтеся потребами клієнта, а відразу пропонуйте свій товар. Якщо покупець задає питання, не поспішайте відповідати на нього, може, він і сам розбереться з часом. Не варто запам'ятовувати або записувати розмову - при наступному дзвінку просто знову наполегливо запропонуйте товар. Якщо це нормальний клієнт, він і так купить.

6. Клієнт заперечує вам або намагається сперечатися? Ні в якому разі не погоджуйтеся з ним. Ви завжди знаєте, що і як краще! Обов'язково доводьте це клієнтові - нехай він зрозуміє свою неправоту і запам'ятає.

7. Ви домовилися про зустріч з клієнтом? Зовсім необов'язково приїжджати в призначений час, все одно він буде сидіти в своєму офісі.

8. Не напружуйтеся і не витрачайте дорогоцінний час на доскональне вивчення свого товару! Адже клієнт, якщо захоче, сам зможе розібратися. У будь-якому випадку він купить там, де дешевше.

9. Постійно показуйте керівництву видимість бурхливої діяльності. Розповідайте про свої плани, обіцяйте успіхи в продажах - керівництво це любить.

10. Начальник змушує вас виконувати план продажів, а він не виконується? Наведіть безліч доводів і проблем, через які виконати такий нереально високий план просто неможливо. Якщо керівник таки запам'ятав ваші обіцянки, скажіть йому, що ваші ціни занадто високі, у конкурентів товар коштує дешевше. Все одно у нього немає часу це перевірити!

11. Робити холодні дзвінки клієнтам - дурне заняття для менеджера з продажу. Вам не варто цим займатися, це даремна трата сил. Намагайтеся першим прийняти вхідний дзвінок - так у вас буде набагато більше шансів продати. Всі продажі по вхідним дзвінкам приписуйте до своїх успіхів. Начальство ж завжди повинне думати, що вхідних дзвінків майже немає, і нехай дає більше реклами.

12. Постійно розповідайте іншим менеджерам, що їх зарплата не відповідає тим зусиллям, які вони прикладають. Так ви створите співтовариство "колег по нещастю", і якщо продажі йтимуть зовсім погано, у вас завжди знайдеться підтримка. Директор - це експлуататор, нехай всі знають про це.

13. Не розголошуйте нікому дані про своїх клієнтів! Вони вам знадобляться, якщо вас раптом звільнять. Менеджер з продажу зі своєю клієнтською базою може стати в нагоді конкурентам.

Звичайно, щоб стати поганим менеджером з продажу, треба багато розуму і хитрості. Не кожен на таке здатний! Але ми впевнені, що у вас це вийде.