Робота менеджера з продажу не настільки легка, якою її іноді вважають. До того ж, вона має свої переваги і недоліки. Розглянемо їх у даній статті.

Вигоди роботи менеджера з продажу


Зручний графік роботи
Менеджер з продажу працює в офісі 8 годин на день 5 днів на тиждень. Він сам планує свій час та дзвінки. Грамотному керівникові потрібні результати, а не те, щоб працівник після роботи сидів на робочому місці.

Мінімум рутинної роботи
Кожний черговий продаж - унікальний. Люди, з якими доводиться спілкуватися менеджерові, відрізняються, тому й підходи до всіх різні. Сам процес продажу досить стандартний, але всередині нього є свобода для творчості.

Нові цікаві знайомства
Нові знайомства - це завжди цікаво. Чим може бути корисне вам чергове знайомство - ніхто не знає.

Можливість постійно вдосконалюватися
Хороший менеджер розробляє свої схеми продажів і відразу випробовують їх на практиці, підвищуючи свою майстерність.

Ви навчитеся телефонному спілкуванню
Як відомо, будь-який навик вимагає тренування. Досвідчений менеджер з продажу, роблячи по 10-20 дзвінків на день, вміє з перших інтонацій голосу і за словами визначати тип співрозмовника і вести розмову таким чином, щоб налагодити контакт. Це вміння може стати в нагоді і в звичайному житті для отримання потрібної інформації.

Необмежений верхній бар'єр по заробітній платі
Менеджер з продажу працює на відсотку від продажів. Шкала зарплати - прогресивна: чим більше він продає, тим вищий відсоток від продажів. Зарплата продажника обмежується лише його здібностями.

Недоліки роботи менеджера з продажу


Заробітна плата залежить від продажів
На зарплату менеджера сильно впливають сезонні коливання. Продажі в серпні та січні падають, тому й зарплата в ці місяці катастрофічно знижується. Це завжди слід враховувати, виконуючи високий план у попередні місяці.

Зустрічі з неадекватними клієнтами
Буває, що клієнти поводяться некоректно, хамлять або нерозумно жартують. Вони здатні надовго вивести з рівноваги. Треба бути готовим до зустрічі з такими людьми і розвивати у собі стресостійкість.

Як бачимо, недоліків у роботі менеджера з продажу менше, ніж вигод. А в якій професії їх немає? Якщо у вас інша думка - ми готові побачити її в коментарях або у відгуках на сайті: sales-manager.ub.ua/ua