А ви не знали, що розмір насіння соняшника в харчовій промисловості має таке ж велике значення, як і сорт?

На початку XXI століття раптом з'ясувалося, що насіння соняшнику має свої відмінності і маслянистій культурі, що підходить для виробництва олії, не місце в яскравому пакетику.

Так, наприклад, сорт Масленичка має маленьке насіння, яке ідеально підходить для виробництва соняшникової олії. Воно більш прісне, трав'янисте, погано чиститься і не має приємного смаку.

Насіння соняшнику, яке ми звикли бачити розфасованим в яскраві упаковки, з'явилося завдяки кондитерській промисловості. Були виведені сорти СПК, "Пузанок" і "Лакомка". Вони мають великий розмір і приємний солодкуватий смак. До речі Ласунка вважається найсмачнішим і найчастіше використовується при виробництві халви, цукерок, печива.

То яку ж роль у реалізації насіння грає калібрування і що являє собою цей процес

Процес калібрування насіння соняшника відбувається наступним чином. На початковому етапі насіння очищається від сміття (лушпиння, листя, гілочок), проходить процес вимірювання фізико-хімічних властивостей, вологості і органолептики.

Далі насіння соняшника пропускають через сито з комірками певного діаметру. Розмір сита буде залежати від початкових налаштувань обладнання. Для того насіння соняшнику, яке не пройшло через комірки, підбирають більш рідке сито. Так визначається калібр насіння. Набільш привабливим і затребуваним є насіння соняшнику так званих кондитерських сортів, з калібром 36 38 40. Для такого насіння в калібрувальних машинах застосовують решето з комірками відповідно 3,6 мм, 3,8 мм, 4 мм. Враховується також довжина насіння соняшнику. Так насіння довжиною більше 12 мм користується попитом при будь-якому калібрі. Чим більша довжина і калібр насіння соняшнику, тим воно вигідніше для торгівлі. Оптимальним буде варіант насіння з довжиною від 10 до 12 мм і калібром 40 або довжиною більше 12 мм з калібром більше 36. Для сортування насіння по довжині використовуються трієрні блоки.

Від розміру зернят в лушпинні залежить ціна і успіх товару на ринку. Чим більше насіння, тим воно дорожче. Найдорожчі зерна - гіганти калібру 42. Наступна сходинка - насіння калібру 40+. Економ-варіант - це дрібне і при цьому найпоширеніше насіння формату 36-38+.

Якщо вам необхідно купити якісне каліброване насіння соняшнику, рекомендуємо фірму Калібр. Все насіння від ТМ Калібр проходять ретельний відбір, очищення від пилу і домішок. На підприємстві дотримуються всіх умов зберігання і транспортування, тому каліброване насіння соняшника зберігає свої корисні властивості. Вся продукція компанії упакована в непрозорі поліпропіленові мішки по 25-28 кг. Також компанія Калібр надає послуги з очищення (обрушення) каліброваного насіння. Телефонуйте і робіть замовлення. Фірма готова доставити вам насіння соняшнику оптом будь-яку точку України і в будь-якій кількості.