Харчові стабілізатори відносяться до групи добавок, що застосовуються в різних галузях харчової промисловості. Це речовина, яка забезпечує здатність інгредієнтів перешкоджати змішуванню, покращує зовнішній вигляд і сприяє тривалому зберіганню продуктів харчування. До групи харчових стабілізаторів відносяться загусники, гелеутворювачі, стабілізатори піни, стабілізатори замутнення, вологоутримуючі агенти та ущільнювачі.


Харчові стабілізатори найчастіше застосовують в:
- Молочній (йогурт, сметана, молочні коктейлі і пр.) промисловості
- Масложировій (масло, спред, майонез, кетчуп і т.д.) промисловості
- М'ясній (виробництво всіх видів варених ковбас і ковбасних виробів) промисловості
- Виробництво хлібобулочних і кондитерських виробів (карамель, джем, мармелад та ін)
- Виробництво морозива (м'яке морозиво, фруктовий лід)
- Виробництво соків, сиропів і різних наповнювачів

 

Харчові стабілізатори є похідними натуральних речовин, хоча останнім часом обсяги світового виробництва продуктів харчування зажадали і промислового синтезу деяких видів харчових стабілізаторів. Найбільш відомими є три головні групи харчових стабілізаторів: пектин, карагенан і камеді. Вони не несуть шкоди здоров'ю, так як сировиною для харчових стабілізаторів служать природні речовини, наприклад яблука, плоди цитрусових, пшениця, кукурудза, морські водорості та ін.

 

Головною перевагою стабілізаційних систем є те, що вони значно покращують якісні показники продуктів. Також стабілізаційні системи сприяють підвищенню виходу готової продукції і зниженню собівартості сировини. Крім усього цього, харчові добавки не вимагають додаткового устаткування, оскільки вони дуже прості в застосуванні.

 

Як правило, харчові стабілізатори випускаються у вигляді порошків. Для їх використання необхідно приготувати водний розчин або ввести їх у водну фазу продуктів харчування.

 

Сьогодні стабілізаційні системи займають одну з головних ролей у виробництві більшості товарів. В Україні значна кількість виробників усіх галузей харчової промисловості користуються стабілізаційними системами компанії "Текстра Віта". Продукція компанії проходить найсуворішу перевірку державними дозвільними органами на відповідність стандартам. Харчові стабілізатори, які представляє компанія "Текстра Віта" виготовлені виключно з натуральних компонентів рослинного походження: витяжки з морських водоростей, добірних бобових і кукурудзяних культур та ін.