До XXI століття техніка оформлення композиціями з художнього скла стала більш досконалою і сьогодні широко застосовується в інтер'єрі та екстер'єрі.

Якщо у вас виникло бажання включити в оформлення квартири або будинку вітраж, варто розібратися з технічною частиною. Тим більше, що від цього залежать його декоративні можливості і ціна.


У класичному (набірному) вітражі окремі шматки кольорового скла, вирізані по певному малюнку, з'єднуються між собою профілем зі свинцю, міді або латуні. Чим багатша фактура скла, тим красивіший і ефектніший вітраж. Розпис в класичному вітражі виконується спеціальними фарбами з випаленням, яка не вигоряє і не стирається довгі роки.

У вітражах Тіффані кожна скляна пластина оговтується фольгою, потім розрізнені частинки скла спаюють один з одним. Відмова від жорсткого металевого каркаса істотно розширила коло застосування таких декоративних виробів.

Крім класичних, існує кілька сучасних методів виготовлення вітражів. Один з них - за американською технологією SGO. На прозоре листове скло наноситься тверде багатошарове покриття, що додає майбутньому виробу колір і фактуру. Малюнок на склі виконується за допомогою свинцевого протягання, закріпленого по обидва боки скла. Це дає можливість використовувати такий вітраж в склопакетах і застосовувати поряд із силікатним і акрилове скло. Це значно знижує вагу конструкції, дозволяє обігравати вигляд з вікна за допомогою напівпрозорого малюнка і створювати будь-яку пластику ліній. І, нарешті, такий вітраж в два рази дешевше класичного.

Суть технології фьюзінг ("спікання") полягає в тому, що на цілісному пласті скла збирається малюнок майбутнього вітража зі шматочків кольорового скла, скляних гранул, шихти, дротів  тощо. Потім скло розігрівається в спеціальній печі до температури 850 градусів і спікається в суцільний шар. Незважаючи на трудомісткість виготовлення, вітражі, виконані за технологією "фьюзінг", можуть мати різну форму, товщину і фактуру. Це дозволяє використовувати їх у якості різних ефектних елементів інтер'єру: перегородок, вставок в стіні, як стільницю. Виглядають такі вітражі сучасно і естетично, користуються заслуженою популярністю. Особливо вдало вони виглядають в інтер'єрах постмодернізму і хай-тека.

Існує також технологія "кастінг", відома в нас як "муранське скло". У цьому випадку для відливання вітражів використовуються металеві форми, в нижній частині яких є рельєфні поглиблення. У ці поглиблення заливається розплавлене кольорове скло, яке потім покривається шаром прозорого скла. Але на відміну від скла в техніці "спікання", малюнок на "муранському склі" обмежений тією металевою формою, за допомогою якої воно було виготовлене.

Вітраж в техніці піскоструменевого гравіювання на склі і дзеркалі значно дешевше попередніх, як правило, у два-три рази. Він являє собою скло товщиною не менше 5 мм, на яке в кілька шарів нанесений малюнок. За допомогою цього методу можна створити матований малюнок або додати склу глибокорельєфну структуру.

Поруч зі складними технологіями справжніх вітражів сьогодні можна зустріти техніку плівкового та лакового псевдовітража.  Готові вироби недовговічні і не надають тій феєрії радості і світла, яку подарують справжні вітражі.

Лазерне гравіювання на склі.
Вибір скла необмежений як за кольоровою гамою, так і за фактурою. Важливо враховувати побажання замовника та особливості інтер'єру. В одному випадку потрібно використовувати лише прозоре скло, щоб створити ефект легкості. В іншому - глухе скло, яке майже не пропускає світло, але у відбитому світлі виглядає ефектно. Але є скло, яке, пропускаючи світлові промені по-різному, заломлюють їх, що створює особливий, неповторний ефект. Також не виключена можливість комбінувати абсолютно різні і за структурою, і за фактурою види скла. У зв'язку з цим замовник завжди може розраховувати на індивідуальність виконання його замовлення. Розмаїття кольору та фактури скла безмежні.

Щоб зробити замовлення, зв'яжіться з нами:
18000, Україна, м. Черкаси, вул. Смілянська 125, т. моб.: +38 (067) 473-01-01, +38 (093) 257-89-94

Наші етапи роботи із замовником:

1. Зустріч із замовником, знайомство з архітектурної ситуацією, узгодження строків виконання замовлень. З'ясування функцій вітража, сюжету, колірної гами, стилю.

2. Виготовлення ескізу. За бажанням замовника вітраж може бути виготовлений за його власним ескізом.

3. Затвердження ескізу, узгодження із замовником термінів виконання і ціни за витвір.

4. Виготовлення, доставка і монтаж вітражів.