Використання системи крапельного зрошення в сільському господарстві відомо давно. В Україні крапельне зрошення почали використовувати більше 20 років тому. У південних і східних областях України, де води не вистачає і вона постійно дорожчає, без зрошення виростити врожай дуже складно. Вода стала занадто дорогим ресурсом.

Крапельне зрошення народилося як єдиний реальний спосіб поливу рослин у сільському господарстві в країнах, де цей спосіб був єдиним вибором для жорстких кліматичних умов і обмежених водних ресурсів.

Головною особливістю крапельного зрошення є подача води безпосередньо до кожної рослини, відповідно до його потреби у воді. Завдяки цьому витрата води і енергії при крапельному зрошенні у 2-5 разів менше, ніж при традиційних способах поливу, так само у 3-4 рази знижуються норми внесення мінеральних добрив, які подаються разом з водою безпосередньо в кореневу зону кожної рослини.

Основні переваги крапельного зрошення- це підвищення врожайності, підвищення якості врожаю; зменшення споживання води та енергії до 50%; система може працювати цілодобово, зменшення споживання добрив і хімікатів.

Все, що було сказано про переваги систем крапельного зрошення, дозволяє використовувати цей спосіб для ефективного та економічного поливу більшості видів рослин. Крапельне зрошення дозволяє займатися овочівництвом навіть там, де у зв'язку з нестачею водних ресурсів це було неможливо.

Системи крапельного зрошення розраховані на вирощування різних культур у відкритому і закритому грунті. Особливу ефективність ці системи показують при застосуванні в садах, виноградниках і при вирощуванні овочів.

Вартість систем крапельного зрошення досить висока, тому дуже важливо правильно спланувати всі роботи з експлуатації системи. Правильна експлуатація протягом сезону, своєчасне проведення профілактичних і ремонтних робіт дозволяє істотно подовжити термін роботи системи. Проте одним з головних елементів є правильна підготовка всієї системи до зберігання у зимовий період.

Крапельне зрошення - економічно обгрунтований та екологічно безпечний спосіб поливу в сільському господарстві!