Психологи вважають, що красива посмішка в кілька разів підвищує успішність людини. Проте, згідно з даними стоматологічних досліджень, вже в 18 років близько 90% українцям потрібно лікувати зуби від карієсу і пародонтиту. А серед тридцятирічних лише у 1-2% здорові ясна і зуби.

Зуби вимагають належного догляду і турботи. Одне з найважливіших правил здорових зубів - це регулярна профілактика. Профілактика стоматологічних захворювань починається зі слова "гігієна порожнини рота". Доцільно чистити зуби двічі на день: вранці після сну і ввечері, перед сном.

"Стародавні греки шанували гігієну під ім'ям Гігії – богині здоров'я, дочки старогрецького бога лікування Ескулапа. Завдяки стародавній звичці постійно жувати смолу, гуму, корінці певних рослин досягається очищення зубів і масаж ясен."

"Інфаркт" на кінчику зубної щітки

Найбільшою популярністю користуються зубні щітки середньої жорсткості. Сучасний ринок пропонує куди ширший асортимент зубних щіток. Тут можливі варіації і в розмірі, і в моделях. Зубні щітки, як "розповідає" нам реклама стоять на варті захисту здоров'я зубів. Проте, кожен має "шанс" додати до свого "арсеналу гігієни" "антигероя". Виявляється, зубні щітки "приховують в собі масу "сюрпризів".

Дослідники Манчестерського університету, виявили, що зубні щітки викликають артрит. Учені переконані, що на наших зубних щітках живуть близько десяти мільйонів бактерій. Найнебезпечніші серед яких – стафілококи, стрептококи та різні грибки. Вони то й спричиняють проблеми з суглобами. Іноді брудні щітки можуть провокувати проблеми з серцем - а саме інфаркт.

Тому, потрібно ретельно слідкувати за чистотою зубної щітки та частіше змінювати її. Зазвичай щітки з натуральної щетини міняють через 3–4 місяці, а зі штучної - через місяці.

Розмір має значення!

Розмір зубної щітки теж, як виявляється, має значення. Зубна щітка не повинна бути довше ширини приблизно 2 корінних зубів.

Вибираємо зубну "пасТку"

Щоб не купити розрекламовану "зубну пасТку" для своїх зубів, слід ретельно (разом із стоматологом) підбирати зубну пасту. Відомий бренд чи "якісна реклама" - це ще не гарантія надійності та захисту від сотні стоматологічних захворювань.

Зубну паста "захищає" ваші зуби. Тому, перш ніж купити "чудо-тюбик" потрібно знати, від чого саме вам потрібно захистити зуби. Якщо ви маєте підвищену чутливість шийок, то правильним вибором буде зубна паста з пониженим ефектом стирання емалі. Якщо вам потрібен засіб від карієсу, то обирайте пасту із підвищеним вмістом фтору, хоча варто пам'ятати, що чистка зубів найбільш фтористою пастою задовольняє лише 30% потреб організму. Решту фтору та кальцію людина повинна отримувати із їжі. Якщо ви страждаєте на пародонтоз, то і пасти підбирати слід проти пародонтозу. Взагалі карієс та пародонтоз одночасно трапляються рідко.

Зазвичай, ми біжимо до клініки же тоді коли здоровий вигляд зубів втрачений і ніякі над сучасні зубні щітки і пасти не допомагають. Як кажуть у народі, лікуємо тоді, коли "припече" - "розпухлими щічками" і страшенним болем. Але біль, що сигналізує про хворобу, можна випередити. Для цього потрібно регулярно (кожні півроку) проходити 10-хвилинний профілактичний огляд.

Страх перед лікуванням зубів може коштувати надто дорого.

Неодноразово дослідники "доводили" про існування стоматологічних захворювань, які впливають на діяльність цілого організму. І стан ротової порожнини може найперше вказати на «неполадки» органів і систем організму.

Вчені переконують, що серцево-судинні захворювання частіше виникають у тих, у кого спостерігається захворювання порожнини рота. Шведський дослідник Андерс Холмлунд вважає, що кількість втрачених зубів є достовірним показником того, скільки хронічних запальних захворювань порожнини рота людина перенесла за своє життя. А кожне таке захворювання не лише руйнує тканини в роті, а й є осередком інфекції для всього організму. Тривала інфекція ушкоджує передусім серце, в якому розвивається ендокардит - запалення внутрішньої сумки. Можуть також виникати інфекційні ушкодження клапанів та запальні процеси в судинах, які сприяють розвитку атеросклерозу.

Лікування зубів для багатьох з нас є великою проблемою. В Україні візит до стоматолога у багатьох людей асоціюються мало не з добровільними відвідинами інквізитора. Виною тому низька якість обслуговування старої вітчизняної стоматології, величезні черги в районних поліклініках і «страшні розповіді» про власний досвід лікування зубів від друзів і родичів. Тому наші співгромадяни все ще йдуть до стоматолога для лікування зубів з великим небажанням і лише в тому разі, коли терпіти зубний біль вже немає сил.

Приватна клініка Стоматологія від А до Я допоможе повернути Вам впевненість, зберегти "голлівудську посмішку" і зламати усі стереотипи лікування зубів.

Контакти:
04210, Україна, м. Київ,
пр. Героїв Сталінграда, 10-А, корпус 3, офіс 4
тел. +38 (044) 581-06-08, 581-06-07
http://www.stomatclinica.com.ua
http://stomatologia.ub.ua/