Біотуалети поступово входять в наше життя, міняючи звичні уявлення про подорожі на машині і на яхті, про поїздки на пікнік і на дачу, надаючи сучасні зручності там, де лише можна побажати. Судіть самі: вже є вироби різної класифікації за видами знищення відходів, по розмірах і місцю установки, по кількості додаткових конструктивних елементів та ін. І всі ці блага цивілізації сповна доступні за ціною, легко поміщаються в машину, не приносять незручностей при перенесенні і транспортуванні, тому що важать зовсім небагато. Окрім цього, вони дуже згодяться в тих сім'ях, де є близькі з обмеженими можливостями пересування. Зараз в комплект з біотуалетом пропонуються спеціальні поручні-тримачі, за допомогою яких ці люди зможуть самостійно скористатися зручностями.

Отже, ми знаємо, що біотуалети бувають торф'яними і названі так тому, що знищення відходів в них відбувається за допомогою торфу, який розкладає фекалії і перетворює їх на компост. Наступний вид – хімічні. У них відходи знищуються за допомогою сильнодіючих хімічних рідин і гранул. Позитивне те, що маса, що виходить в процесі переробки, не шкодить екології. У третьому вигляді туалетів відходи переробляються за допомогою мікроорганізмів, які харчуються продуктами розпаду.

Правда, цей принцип переробки більше личить вуличним туалетам з об'єктивних причин. По конструкції біотуалети бувають портативними і касетними. Портативні кімнатні біотуалети - вироби, прості в пристрої і експлуатації. Вони складаються з верхнього і нижнього баків, сидіння і помпи для зливу води. Нижній бак зазвичай оснащений індикатором наповнення, і як тільки рівень відходів буде високим, його слід відокремити і злити вміст через спеціальний отвір. Після цього бак необхідно вимити спеціальним засобом.

При виборі такого туалету слід подумати, хто виноситиме нижній бак, оскільки він досить важкий. Як довідка: дванадцатилітрового нижнього бака хватить одній людині на тиждень. Зручність цих виробів в тому, що вони виготовлені з міцного пластика, який витримує великі навантаження і перепади температур, а також не вбирає і не виділяє запахи. Конструкція біотуалету герметична, тому неприємний запах не просочиться назовні.

Касетний біотуалет нагадує звичайний домашній унітаз. Резервуар для відходів розміщений за дверцятами, причому конструктивно ємкість для відходів можливо помістити так, щоб витягувати її із зовнішнього боку туалетної кабінки. Принцип знищення відходів може бути будь-яким, по вибору користувача. Ці вироби встановлюють зазвичай в дачних будиночках, автокемпінгах, на яхтах, в рейсових автобусах і так далі. Матеріали для виготовлення цих моделей і якість їх роботи аналогічні всім іншим моделям біотулетів.