Хто придумав обійматися 21 січня і чому?

Все сталось просто. Австралієць Хуан Манн приземлився в аеропорту Сіднея і на прикрість виявив, що його ніхто не зустрів. В нагоді стала кулькова ручка і картон, на якому винахідливий чоловік написав: “Free Hugs”, що означає “безкоштовні обійми”. До нього підійшла жінка і розказала, що в неї трапилось горе. Вона лишилась зовсім сама і їй потрібні обійми підтримки. Саме це і були перші святкові обійми.

Сам австралієць з успіхом уникнув загрози сплачувати податок за “ноу-хау” у розмірі 25 мільйонів долларів і надалі продовжував пропагувати “безкоштовні обійми”, даруючи їх всім, хто цього потребував.

Дружні обійми...Чи все-таки щось більше?

Українці доволі перебірливі, уважні до дружнього кола спілкування. Пам'ятаєте старі приказки про дружбу: “старий друг кращий від двох нових, “друг пізнається в біді”, “з ким поведешся - від того й наберешся”, “скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти”. Всі вони вчать відповідально і ретельно підходити до вибору друзів. Відповідно - коло тих, кого можна по-дружньому обійняти, справді звужується.

Особливо злободенне питання дружніх обіймів для чоловіків, адже дружні обійми неважко сплутати з чимось “більшим”. Тому чи варто обійматися з друзями, колегами на роботі?

У американців чи жителів Старої Європи, наприклад, все набагато простіше. Пригадайте, саме вони придумали соціальні мережі і швидке товаришування, де можна перекинутись кількома словами і стати друзями forever. Словом, достатньо займатися спільною справою (характерно, що українці, на відміну від них, намагаються особливо подружитися з людьми інших, “нерідних” сфер: міліціонери, лікарі, стоматологи — особливо бажана категорія).

Європейці не те, щоб навчилися розрізняти любовні і дружні обійми. Їм насправді байдуже, чому симпатичний чоловік обіймав іншого молодого чоловіка посеред вулиці. Це пов'язано з толерантним ставленням до сексуальних меншин та вищим рівнем демократії.

Українські чоловіки не мають звички обіймати колег по роботі. І це абсолютно нормально.

Обійми в стилі “офіс”: чи варто?

Звикли обійматися в офісі? А даремно. Корпоративна етика цього не рекомендує.

Обійми — це тіло та душа в поєднанні. Ваша компанія, відділ, офіс — місце, де панує мозок, раціональне мислення. Тому доречно буде контролювати не тільки власні слова чи стиль одягу. Важливо утримувати дистанцію, і не підходити до колеги по роботі ближче, ніж на 50 сантиметрів. Коли підходите ближче, з точки зору психології, Ви втручаєтесь в її (його) інтимний простір, а в деяких випадках — чините психологічний тиск на співробітника.

Найкраще виявляти свою дружні обійми в іншій формі. Якщо вам хочеться підтримати колегу — краще інтенсивніше потиснути йому руку при нагоді або висловити своє ставлення до його досягнень, перемог чи невдач у вигляді слів. Доведено, що людина починає обіймати, коли не може словесно сформулювати почуття, емоції. Тому при дикому бажанні обійняти колегу можна натомість відчеканювати своє вміння говорити і передавати емоції. До речі, можна скористатися віртуальними обіймами в асьці, скайпі, деінде.

Жорсткі правила в межах офісу і повна розкутість поза офісом — ось рецептура європейців.

Чому дружні обійми зайві в стінах вашої компанії?

- будувати бізнес на дружніх засадах — ризиковано. Ефективні працівники завжди працюють в агресивному середовищі. Відсутність дотиків, буйних емоцій, поцілунків і обіймів — один із способів перетворити середовище на агресивне, 

- працівник не повинен відчувати домашнього комфорту. Як тільки людині стає надміру комфортно, вона забуває про відповідальність. Обійми дають відчуття захищеності, людина стає досить розкутою і поблажливою до себе,

- ваші обійми можуть бути односторонніми. Чи впевнені Ви, що в компанії, де кожен займає своє місце і щабель ієрархії, обійми будуть взаємними? Жінки схильні, наприклад, сприймати вашу “підтримку” чи “ввічливість” як залицяння. Чоловіки часто розуміють жіночі дотики як “липкість”. В будь-якому випадку, в певний момент доводиться від цього відмовлятися.

Не варто вищесказане сприймати як чорний піар для обіймів. Аж ніяк. Корисно знаходити межу між дійсно потрібними обіймами та безцеремонними зазіханнями на приватний простір людини.

Тож, якщо ваші обійми справді цілющі або лікувальні, - обіймайте. Принаймні у День обіймів.

Цікаво, що:

  1. обійми стимулюють центральну нервову систему,
  2. підвищують імунітет,
  3. найчастіше обіймаються жінки у віці 35-40 років,
  4. 20 секунд обіймів — це безповоротне вбиство гормонів стресу,
  5. обійняти колегу зі спини всеодно, що сказати “я хочу тебе”,
  6. якщо жінка-співробітниця постійно вас обіймає за шию, образно вона шукає “заспокійливе”, переживає стрес і їй потрібна підтримка,
  7. невпевнений у собі чоловік ніколи не буде обіймати колегу по роботі в силу власної замкнутості,
  8. обійматися схильні працівники компаній, які розвиваються, або переживають не найкращі часи. Так вони намагаються переконати один одного, що все добре.  9. Фото: Макс Томащук