Всі пам'ятають культовий фільм «Москва сльозам не вірить» - епізод в електричці, з Баталовим в заляпаних черевиках і його фразу про те, що він терпіти не може брудне взуття. З тих часів нічого не змінилося, і люди як і раніше хочуть ходити в чистому взутті. Цю можливість нам надають машинки для чищення взуття, які стали невід'ємним атрибутом багатьох установ і організацій.

Всілякі моделі машинок для чищення взуття можна розділити на декілька типів за способом вживання: промислові, для офісу і для будинку. Домашні машинки – це недорогі і невеликі по розмірах пристрої, що мають сучасний дизайн, який сповна може прикрасити інтер'єр квартири. Вони обладнані мотором з допустимим для побутового вживання рівнем шуму і всіма необхідними для чищення взуття функціями.

Офісні машинки відрізняються великою різноманітністю моделей і забарвлень корпусу. Вони мають досить крупні габарити, можуть бути обладнані потужнішим мотором і оснащені функцією використання крему і поліровки взуття. Як правило, ці машинки мають великі ємкості для крему і таймер часу. Вони використовуються в адміністративних приміщеннях, готелях, офісах і ресторанах.

Виробники таких моделей прагнуть задовольнити всі вимоги потенційних користувачів не лише як роботу машинок, але і в дизайнерських рішеннях. Промислові машинки для чищення взуття призначені для крупних торгівельних центрів, будмайданчиків і заправних станцій. Це потужніші агрегати з функціями очищення від сильних забруднень.

Як правило, описувані пристрої працюють від стандартної мережі електроживлення і мають датчик включення, який працює за допомогою фотоелемента. Таймер часу налаштований на виключення машинки, і спрацьовує зазвичай через 1 хвилину після початку роботи. Деякі моделі мають механічні вмикачі, що дозволяють збільшити час чищення взуття.