На практиці в наших садах більш поширені альпійські гірки (ротарі) - кам'янисті композиції, в основі яких лежить поєднання рослин з каменем. У рокарії використовуються листяні породи дерев, більшість видів декоративних грунтопокривних та низькорослих рослин, весняні цибулинні і декоративно-листяні культури, незалежно від їх походження.

Для альпійських гірок в середній смузі країни використовуються переважно піщаник або вапняк, рідше граніт. Причому, це не обкатані часом брили, а шматки гірської породи з характерними кутами і відколами. Якщо на вашій гірці важливе місце займатимуть рослини, то краще зупинитися на вапняку, так як цей камінь пористий і в нього легко проникають коріння. Але при цьому треба пам'ятати, що грунт буде мати лужну реакцію, а значить, що деякі рослини для альпійської гірки доведеться подкіслювати. На альпійській гірці далеко не кожна рослина може знайти собі місце.

І ось тут кожен задає питання, а де купити посадковий матеріал для альпійської гірки? Гармонійно на альпійській гірці виглядають або власне альпійці - представники гірської флори, або деякі види, що походять з кам'янистих узбереж і долин. Більш широкий асортимент посадкового матеріалу представляють світлолюбні і засухостійкі рослини. Для них важливо не тільки освітлення, але і добрий дренаж. Особливо гарні такі рослини, як ацена і лаванда, але вони добре ростуть тільки у випадку захисту їх від холодних вітрів.

На південних схилах альпійської гірки можна використовувати кизильник горизонтальний, у якого ефективні не тільки глянцеві листочки, а й червоні ягоди. На південних альпійських схилах чудово виглядають рясно квітучі рокитник російський і луізеанія. На північній стороні альпінарію і в тіні великих каменів добре ростимуть тіньолюбні і тіньовитривалі рослини. Більшість з них вимагають підвищеної вологості в умовах сухої гірської породи. Це багато видів примулів, хостів, бадану, живучек. Непогано буде рости барвінок малий, а біля підніжжя можна посадити навіть папороті.

Найбільш вдалий варіант - будівництво альпійської гірки без застосування цементу, цегляної кладки та інших трудомістких будівельних робіт. Це не тільки полегшує роботу, але і дозволяє в подальшому без проблем реконструювати її - збільшуючи кількість і якість рослин на альпійській гірці.